Serce do naprawy

Przekaż swój 1% na leczenie Wiktora. W rocznym zeznaniu podatkowym PIT wpisz nasz KRS 0000362564. W rubryce "Informacje uzupełniające. Cel szczegółowy 1%" wpisz WIKTOR KOT. Resztą się już zajmie Urząd Skarbowy. Dziękujemy!


AKTUALIZACJA

05.06.2012

Wczoraj w nocy Wiktorek wrócił do Polski :) Udana operacja, szybki powrót do formy - pełen sukces!

31.05.2012

Wiktor już wczoraj wieczorem opuścił oddział kardiologii, ma odstawione wszystkie lekarstwa, a na piątek lekarze przewidują wypis ze szpitala i chłopczyk będzie mógł wrócić do Polski. Tak szybki okres rekonwalescencji przeszedł oczekiwania samych lekarzy :)

30.05.2012

Wiktorek coraz lepiej się czuje, jak tak dalej pójdzie, to niedługo opuści klinikę :)


24.05.2012

Po 12.00 skończyła się operacja Wiktorka. Wszystko się udało, lekarze są bardzo zadowoleni z jej przebiegu :)

23.05.2012 godz.11:50

Przed chwilą zakończyło się cewnikowanie serca Wiktorka, wszystko odbyło się bez komplikacji :)

19.04.2012

Koszt operacji Wiktora wzrósł w związku z ogólną podwyżką zabiegów w klinice w Monachium do kwoty 28 875 euro. Fundacja "Mam serce" sfinansowała część operacji Wiktorka, przekazując na konto kliniki 21 133 euro (92 500 PLN). Pozostałą kwotę przekazały: Fundacja Cor Infantis oraz Fundacja Jolanty i Leszka Czarneckich.

Termin operacji został wyznaczony na 24 maja 2012 r.


Wiktor Kot (1,5)

1,5-roczny Wiktor urodził się z siniczą wadą serca - Tetralogią Fallota.

Leczenie zespołu Fallota polega na wykonaniu korekcyjnej, kilkuetapowej operacji kardiochirurgicznej. Na szczęście postęp w kardiochirurgii pozwala na całkowite usunięcie skutków tej wady.

Chłopiec ma za sobą już dwie operacje. Pomimo powikłań pooperacyjnych wygrał walkę o życie. Teraz czeka go kolejna, ostatnia planowana operacja, wykonywana na otwartym sercu i w krążeniu pozaustrojowym.

Z uwagi na wcześniejsze, nie najlepsze doświadczenia, rodzice Wiktora zdecydowali się na operację w klinice w Monachium.

Chcemy powierzyć los naszego synka osobie, która jest najlepsza w tym fachu i pomaga wielu dzieciom z bardzo dobrym efektem. Zdecydowaliśmy się na operację za granicą również dlatego, że mamy bardzo złe wspomnienia po ostatnich operacjach wykonanych w kraju. Warunki, sprzęt, opieka pielęgniarek - wszystko to nie było przystosowane do opieki nad dziećmi. Będziemy wdzięczni za dobre serce, a Wiktorek będzie wiedział, że są ludzie, którzy przyczynili się do uratowania jego serduszka! Emilia i Karol, rodzice Wiktora.

Operacja musi być wykonana w ciągu najbliższych miesięcy, a jej koszt to 20 150 euro. Dlatego bardzo prosimy o pilną pomoc dla Wiktorka.Akcję wspiera
Jesteśmy na: